Пламенац, Йован Симонов

Йован Симонов Пламенац (серб. Јован Симонов Пламенац, нар. 1873 рік — пом. 1944 рік), чорногорський політик і Сердар.

Йован Симонов Пламенац
Jovan S. Plamenac.jpg
Дата рождения 1873(1873)
Место рождения
Дата смерти 1944
Род деятельности политик

Пламенац почав свою політичну кар'єру в якості одного з видних лідерів Правої народної партії в Чорногорії. Був прихильником князя Миколи Петровича Негоша, який проголосив себе королем Чорногорії в 1910 році. Після втечі короля з країни під час Першої світової війни, викликаного іноземним вторгненням Центральних держав, Пламенац відвернувся від короля.

Після війни, Пламенац став одним з лідерів зелених і головним протагоністом Різдвяного повстання 1919 року проти об'єднання Чорногорії з Сербією і створення Королівства Сербів, Хорватів і Словенців. Напередодні втечі до Італії на початку невдалого повстання, Пламенац став головою чорногорського уряду у вигнанні. На цьому місці він командував зеленими біженцями, які навчалися в місті Гаета, з італійської допомоги, перш ніж були перевезені через Адріатичне море назад в Чорногорію де партизанська активність низької інтенсивності тривала після невдалого повстання. Пламенац також намагався отримати зовнішню підтримку для протидії своєї організації новостворенії югославськії державі, але з цього питання він був менш успішним.

До середини 1920-х років, Пламенац зробив повний розворот, вирішивши домовитися з владою Королівства СХС, що дозволило йому повернутися додому. Пламенац став членом централістичної Народної радикальної партії Ніколи Пашича.

Пламенац закінчив своє життя як колабораціоніст у Другій світовій війні.

Політичні поглядиПравить

ПосиланняПравить